Durulama işlemini patatesle deneyin.

Durulama işlemini patatesle deneyin.

Lekeleri yok etmek için limon suyunu kullanın;
 Temizlik Maddesi koyduğunuz bölmeye limon suyu koyun. Limonun asidi makinenizdeki lekeleri daha kolay çıkarmanıza muavin olacaktır.

Ufak mutfak eşyalarınızı bir bezle makineye atın;
 Plastik kapak ve kenarlardan düşebilecek ufak eşyalarınızı tel örgü bir bezle makineye atarsanız size rahat sağlayacaktır. 

Tıkacınızda kalmış yemek kalıntılarını temizleyin;

Bulaşık makinenizin daha aşağı rafının aşağı çıkarılabilir bir tıkaç vardır; musluğun aşağı durulayabilir veya yapışkan şeyleri havlu yardımıyla çıkarabilirsiniz. Ufak kalıntıları çıkarmak için diş fırçası kullanın.Tıkacınızdaki küçük yapışmış kalıntı ve tortuları havluyla çıkarmanız zor olacaktır. Bunun için kullanmadığınız diş fırçanızdan destek alabilirsiniz. Yoğun bir temizlik için sirke ile makinenizi çalıştırın.

Sirke leke, kireç ve tortuları temizlemede fantastik bir çözümdür. Üstteki kısma 2 bardak sirke koyarak yapacağınız bu işlemde temizlik maddesi kullanmayın. Kurutmayı da kapatmayı unutmayınız.

Evinizde bulaşık tabletleri yapın.

Boraks, çamaşır sodası, tuzlu ve birkaç öteki malzemeyle evinizde bulaşık makineniz için tabletler yapabilirsiniz. Ayrıca katkı maddesi maddesiz hem de daha dinç olacaktır.

Bulaşık makinenizin üstteki kısmına patatesleri dizin ve durulamayı başlatın. İşlem bittikten sonra kirlerin gittiğini göreceksiniz.
loading...

Facebook Yorumları