12 Ay boyunca her gün zerdeçal suyunu içerseniz sonuçlarına inanamayacaksınız.

Vücudunuza sayısız etkisi ve güçlü yaşlanma karşıtı ve antioksidan olma özellikleri de var.

ZERDEÇAL SUYUNUN HAZIRLANIŞI Bir bardak suya bir çay kaşığı zerdeçal atın ve biraz karıştırın; sonra bir tutam karabiber de ekleyip karıştırmaya devam edin. Sıcak içiniz. Zerdeçal suyunu her gün içtiğinizde olacak şeyler:

1-Kalp sağlığınız düzene girer: Zerdeçalın ana bileşeni olan kürkümin kan pıhtısı oluşumunu engeller, damarlardaki plak oluşumunu temizler. Japonyada 2011’de Niigato Universitesi Eczacılık ve Uygulamalı Bilimler Fakültesinde uzmanların araştırmalarına göre, 20 gün boyunca zerdeçal kürü ile deneklerin kalpleri daha da güçlenmiştir. Erkek deneklerin ayrıca kalpleri de güçlenmiştir.

2)Vücudu Alkalileştirir: Kanserin sadece asidik bir ortamda gelişebildiğini biliyor muydunuz? Zerdeçal kürü vücudunuzu alkalileştirecektir.

3)Enfeksiyonla Savaşır: Ciddi hastalıkların ilk semptomlarından biri olan iltihabı, içerdiği antienflamatuar özelliği ile dindirir. Hem de vücudu korur.

4)Kemik İltihabı Ağrılarını Dindirir: 2012’de yürütülen bir araştırmaya göre, kürkümin non sterodial antienflamatuar bir ilaç etkisi gördüğü için ve Diclofenac’tan daha kuvvetli etkileri olduğundan ağrıları kolayca dindirdiği görülmüştür.

5)Karaciğeri Korur: Zerdeçal, safra kesesinin de çalışmasını güçlendirir ve zarar gören karaciğer hücrelerini yenileyerek, zehirli toksinlerin sebep olacağı birçok sorundan karaciğeri korur.

6)2. Tip Diabeti Tersine Çevirir: 2009’da Auburn Üniversitesinde yürütülen bir çalışmaya göre, zerdeçalın diabetin tedavisinde de etkili olduğu görüldü.

7)Beyni Korur Beyindeki büyüme hormonunun azlığı (BDNF) , bunamaya ve Alzheimera neden oluyor. Bilim insanları kürküminin hormonları düzenlediğini kanıtladı. Ayrıca, yaşa bağlı gelişen beyinsel hastalıkları da önlüyor.

8) Kanser Düşmanı Zerdeçaldaki kürkümin, çok güçlü bir antioksidandır. Hücrelerin zarar görmesini engeller ve dolayısıyla kanser de oluşamaz.

9)Yaşlanmayı geciktirir ve Yaşam süresini Uzatır: Ana bileşen kürkümin enfeksiyonları engelleyerek, serbest kökleri saf dışı bırakır ve yaşlanmayı yavaşlatır.

10)Sindirimi Güçlendirir: Düzenli olarak zerdeçal suyunu içerseniz vücudunuzun sindirim sistemi düzene girecektir.

Kalbi Güç Verir.
Kilo Vermenize Yardımcı Olur.
Kemik İltihabı Ağrılarını Geçirir.
Kanserle Savaşır.
Karaciğeri Kuvvetlendirir.
loading...

Facebook Yorumları